پشت پرده کانال های استخدام تایپیست در تلگرام و تایپ فایل صوتی

آیا کانال های تایپ و استخدام تایپیست در تلگرام که برای تایپ باید هزینه پرداخت کنیم کلاهبرداری است؟

کلاهبرداری کانال های استخدام تایپیست تگلرام

کلاهبرداری استخدام تایپیست

کلاهبرداری کار در منزل و تایپ

سلام عزیزان.

بنده علی سجاد موحد هستم. ویراستار، تایپیست و مدیر سایت تایپ ۷۴.

یک سری کانال های تلگرامی با عنوان کسب درآمد در منزل این روزها فعالیت می‌کنند که متأسفانه کاربران و اعضای زیادی هم دارد. شیوۀ فعالیت این سایت‌ها این‌گونه است که برای گرفتن پروژه تایپ، ابتدا باید هزینۀ عضویت بپردازید. بعد از عضویت، وارد کانالی می‌شوید که فایل‌ها در آنجا قرار داد. البته فقط لینک دانلود فایل‌ها آنجا قرار داد نه خود فایل. لینک‌های دانلود هم پولی هست، یعنی فایل‌هایی را که می‌خواهید تایپ کنید،‌ باید بخرید. مثلاً یک فایل صوتی از یک سخنرانی یا فایل دستنویس را گذاشته است و نوشته است هزینهٔ دانلود ۲۰ هزار تومان و دستمزد برای کسانی که جزو ۱۰ نفر اولی باشند که این فایل را تحویل بدهند ۲۰۰ هزار تومان! شما هم تشویق می‌شوید و فکر می‌کنید با انجام این فایل ۱۸۰ هزار تومان سود می‌کنید. در حالی که این‌طور نیست. شما فریب خوردید. اشخاص زیادی به بنده مراجعه کردند و گفتند ما در این نوع کانال‌ها عضو شدیم، هزینه عضویت پرداخت کردیم و هزینۀ خرید فایل پرداخت کردیم، بعد از اینکه فایل را تایپ کردیم،‌ دیگر به ما هزینه‌ای پرداخت نکردند.

کلاهبرداری کانال تایپ

هوشیار باشید:

۱. گول ای‌نماد را نخورید. (اکثراً کانال‌های تلگرام مربوط به سایتی هست که ای‌نماد دارد؛ اما آن کانال تلگرام وابسته به آن سایت نیست و شاید روح مدیر سایت هم وجود چنین کانال تلگرامی باخبر نباشد.)

۲. گول اسکرین‌شات‌های واریزی را نخورید.

۳. گول ارجاع به پلیس فتا و مراجع رسمی را نخورید.

۴. گول اعضای زیاد عضو در کانال را نخورید.

این کانال‌ها کلاهبرداری است؛ چون:

  • ۱. سفارش تایپ در این کانال‌ها اصلاً واقعی نیست. اگر واقعی می‌بود، لزومی نداشت یک سفارش را چند نفر تایپ کنند.
  • ۲. از تایپیست آزمون نمی‌گیرند و کیفیت کار تایپیست برایشان مهم نیست، بلکه مهم این است شما فایل را بخرید. حال آنکه ما در سایت تایپ ۷۴ از تایپیست‌ها آزمون می‌گیریم و اگر کیفیت کارشان خوب باشد به آن‌ها کار می‌دهیم.
  • ۳. فایل‌های سفارش را می‌فروشند، در حالی که در هیچ جای دنیا، خود فایل سفارش فروخته نمی‌شود و رایگان در دسترس تایپیست قرار داده می‌شود.
  • ۴. پرداخت هزینه فقط به نفرات اول تعلق می‌گیرد، اما هیچ راهی نیست تا بفهمید شما نفر چندم هستید و تا حالا چند نفر فایل را تحویل داده است.
  • ۵. درآمد مدیران این کانال‌ها از سفارش های واقعی تایپ نیست،‌ بلکه از فروش فایل است و «انجام تایپ» فقط پوششی برای کلاهبرداری و قمارگونه‌ای‌بودن کانال هست.
  • ۶. هزینه پرداختی این کانال‌ها تقریباً ۱۰ برابر قیمت واقعی آن است که نشان می‌دهد قصد آن‌ها فقط تحریک و ترغیب شماست تا فایل را بخرید.
  • ۷. اگر به احتمال ۱ درصد موفق شوید فایلی را بخرید و جزو نفرات اول باشید که آن را تحویل بدهید و به شما پولی بدهند،‌ آن درآمد حلال نیست.

استفتا از دفتر مرجع تقلید دربارۀ حلال بودن درآمد از کانال های تایپ تلگرام

پرسش : سلام. یک سری کانالهای تلگرام ایجاد شده است که با عنوان سفارش تایپ و زمینه اشتغال برای مردم کار میکند. شیوۀ فعالیت به این گونه است که یک فایل را در کانال تلگرامی قرار میدهد و میگوید به ۱۰ نفر اولی که این فایل را تایپ کنند، به طور مثال ۵۰ هزار تومان تعلق میگیرد. البته برای دانلود آن فایل باید پول پرداخت کنیم. اما چند نکته: ۱. قیمت واقعی هزینه تایپ به آن میزانی که تعیین میکنند نیست و بسیار بالاتر است تا مردم ترغیب شوند. ۲. اساساً تایپ چندباره یک فایل سودی ندارد، بلکه اگر کسی یک بار تایپ کند کافی است. ۳. اصلا سفارش تایپ واقعی نیست، بلکه حالت مصنوعی دارد، یعنی اساساً انجام کار مهم نیست، مهم این است که یک عده ای ترغیب شوند و فایل را بخرند، حالا هر کس که زودتر تحویل داد به آنها پول میدهد و کسانی که جزو آن ده نفر اول نباشند، پولی به آنها نخواهد رسید، هرچند که آن فایل را خریده باشند. به طور مثال من میبینم که یک فایلی را گذاشته که دانلود آن فایل هزینه ۱۰ هزار تومان دارد و تحویلش هزینه ۵۰ هزار تومان دستمزد. اگر این فایل را انجام بدهم و تحویل بدهم و جزو نفرات اول تحویل‌دهنده باشم، ۵۰ هزار تومن میدهند و در غیر این صورت پولی نمیدهند و هزینۀ خریدم میسوزد. البته راهی هم نیست که بفهمم چند نفر تا حالا تحویل دادند. حالا لطفا به دو سؤال زیر پاسخ بدهید: ۱) برای تایپیست که از این راه کسب درآمد میکند درآمدش حلال است یا نه؟ ۲) برای خود کسی که این کانال را ایجاد کرده و چنین پولهایی به جیب میزند، آیا درآمدش حلال است یا نه؟

پاسخ دفتر آیت الله مکارم شیرازی:

با اهداء سلام و تحيت؛

پاسخ : 1و2- این کار نوعی بخت آزمایی و حرام است.

کد رهگیری : 140103170067

استفتا درباره کانال های تایپ تلگرام

چگونه از کلاهبرداری مصئون بمانیم و در جای مطمئن کار کنیم؟

از کانال های تلگرام کسب درآمد در منزل و سفارش تایپ که ابتدا پول عضویت می‌گیرند یا فایل های تایپ را می‌فروشند استفاده نکنید و به هیچ وجه هزینه ای پرداخت نکنید. در عوض از سایت های مطمئن استخدام تایپیست استفاده کنید.

تجربه یکی از دوستان که از تجربۀ خودشان نوشتند:

با سلام و وقت بخیر
بنده متاسفانه بدلیل کمبود دانش و تحقیق در این زمینه و اطمینان به تبلیغات عده ای کلاه بردار هزینه ای جهت ثبت نام و به اصطلاح استخدام اینترنتی واریز کزدم و در گروه فعالان تجارت الکترونیک ایران از طریق تلگرام عضو شدم و بعد از عضویت متوجه شدم که علاوه بر واریز هزینه ی عضویت و ثبت نام فایلی که قرار است تحویل بدهیم بصورت پی دی اف و نسخه ی خریدنی است و باید بابت آن مبلغی را به این شرکت واریز کنیم که البته بدلیل تبلیغات سو عده ای از پشتیبانان این شرکت این کار راه هم انجام داده و سپس فایل را خریداری کردم و از طریق درگاه idipay هزینه را واریز کزدم کار را انجام دادم ارسال کردم و اما از واریز دستمزد خبری نشد و توجیح پشتیبانان این بود ما صد نفر برتر را انتخاب میکنیم یا در بعضی موارد نفراتی که سریع تر فایل ها را ارسال کنند که کاملا بی منطق و شک برانگیز بود … بر حسب اتفاق با سایت شما آشنا شدم و کلیپ مربوط به همین مسأله پشت پرده کانال های استخدام تایپیست در تلگرام و تایپ فایل صوتی را مشاهده کردم و بسیار متاسف شدم از اعتماد بی جای خودم و اینکه چطور می شود این کلاه برداران و شیادان را معرفی کرد و جلوی ادامه ی فعالیت غیر قانونی آنها را گرفت من به شخصه حدودا جمعا مبلغ ۳۰۰ هزار تومان در این کانال ها و خربد فایلها برای تایپ پاور پوینت و ترجمه هزینه کردم و متاسفانه بی نتیجه بود…. حال از شما جناب فاطمی موحد تقاضا دارم با صلاحدید و تدبیر خود در صورت امکان اقدام به پیگیری و معرفی این سودجویان شیاد به مقامات قضایی یا حتی‌المقدور در دنیای مجازی باشید تا افراد بیشتری چون من با ساده انگاری قربانی این کار غیر انسانی آنها نشوند.
آدرس پیج اینستاگرامی این به اصطلاح گروه کار آفرین که در ابتدا تبلیغات بسیار گسترده ای را از طریق همین پیج و آی دی جهت پرزنت موسسه ی خود و مجاب کردن افرادی چون من انجام دادند جهت آگاه سازی دوستان به پیوست ارسال میکنم.
با سپاس از توجه شما
آی دی ایسنتاگرام: kar_darmanzell_1
کلاهبرداری تایپ

6 دیدگاه دربارهٔ «پشت پرده کانال های استخدام تایپیست در تلگرام و تایپ فایل صوتی»

سلام وقتتون بخیر
من هم دراین سایتثبت نام کردم و۷۰حق کدپستی گرفتن
وفکر کردم برای حقعضویت است عضوتلگرام یکه شدم
گفتن فایل باید خریداری بشه وبعدهرکس که بدون نقص باشه قبول میکنن
یعنیحتی درقبال دانلود پول پرداختی باز گردانده نخواهد شد.امروز سایتتون دیدم وفهمیدم کلاهبرداریه.

استخدام کاردرمنزل باگوشی
درآمد میلیونی در خانه تنها با گوشی📱

✅کافیه یکی ازکارهارو انجام بدید درروز.😉

حداکثر زمانی که برای سقف حقوق ۵میلیون تومان صرف میکنید،۳ساعت درطول روز است.⏰

بدون محدودیت،سنی،مکانی،تحصیلی،جنسیت🧍‍♀🧍‍♂👩‍🍼🧑‍🍼👨‍🎓👨‍🍳👵🧔‍♂

✔️1 و 2. بازاریابی محصولات🤵‍♀
✔️3. ترجمه💾
✔️4.غول پولساز💶
✔️5. ادمین تلگرام🖥
✔️6.تایپ📇
✔️7.متصدی آموزش🧑‍🏫
✔️8. گویندگی🎙
✔️9.ساخت شماره مجازی⌨
✔️10. دایرکتر📱📲
✔️11.ویراستاری📃
✔️12.عکاسی📸
✔️13.پاورپوینت🗂
✔️14.تهیه ویدیو📹
✔️15.خلاصه سازی📑
✔️16.ادمین سایت

✅ کارها با کامپیوتر یا لپ تاپ یا تبلت یا گوشی قابل انجام میباشند.💻🖥📱
✅ حقوق‌ها بصورت روزانه پرداخت میشه.💳

ساعت کاری دست خودتونه.⏱

اگر مهارت کافی ندارید نگران نباشید اموزش داریم👩‍🏫

شرکت دارای مجوز نماد اعتماد الکترونیکی جمهوری اسلامی و هم قابل استعلام از سامانه اینماد وزرات صنعت و پلیس فتا میباشد.🇮🇷

برای ثبت نام وکسب اطلاعات بیشتر به ایدی پشتیبان پیام دهی

ببخشید درسته کلاهبرداری من هم شک کردم .اما در پایین پیام نوشته شده که تایید شده از وزارت پلیس و …اگه تایید شده پس چجور کلهبرداری هست (قسط حمایت از این سایت هارو ندارم)

اولا پلیس چه ربطی به کسب و کار داره؟
ثانیا دروغه
ثالثا این‌ها از سایت پلیس فتا وارد سایت ای‌نماد میشن و سایت خودشون رو وارد می‌کنن و میگن ما اینماد داریم و این‌طوری فریبتون می‌دن.

پاسخ

سلام من گفتم میخوام استخدام بشم خودم میدونستم کلاه برداریه
اونا شرایط رو ارسال کردن و هزینه ۱۰۰ و ۷۱ هزار تومان میخواستن برای عضویت
من به اونا گفتم که شما میخواین پول بگیرید و تو کانال تلگرام بندازین و از اونجا کلاه برداری کنین و نوشتم خوب برا خودتون کسب درآمد میکنین
جواب داد برو بچه
و گفت که پیج شما رو به وکیل شرکت دادم و از شما شکایت میکنم
خواستم بگم اونا میتونن از من شکایت کنن

سلام. نه بابا. شما جرمی نکردین که بخوان شکایت کنن و فقط خواستن شما رو بترسونن. برعکس شما می‌تونین شکایت کنین.

پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.