پشت پرده کانال های استخدام تایپیست در تلگرام و تایپ فایل صوتی

آیا کانال های تایپ و استخدام تایپیست در تلگرام که برای تایپ باید هزینه پرداخت کنیم کلاهبرداری است؟

کلاهبرداری کانال های استخدام تایپیست تگلرام

کلاهبرداری استخدام تایپیست

کلاهبرداری کار در منزل و تایپ

سلام عزیزان.

بنده علی سجاد موحد هستم. ویراستار، تایپیست و مدیر سایت تایپ ۷۴.

یک سری کانال های تلگرامی با عنوان کسب درآمد در منزل این روزها فعالیت می‌کنند که متأسفانه کاربران و اعضای زیادی هم دارد. شیوۀ فعالیت این سایت‌ها این‌گونه است که برای گرفتن پروژه تایپ، ابتدا باید هزینۀ عضویت بپردازید. بعد از عضویت، وارد کانالی می‌شوید که فایل‌ها در آنجا قرار داد. البته فقط لینک دانلود فایل‌ها آنجا قرار داد نه خود فایل. لینک‌های دانلود هم پولی هست، یعنی فایل‌هایی را که می‌خواهید تایپ کنید،‌ باید بخرید. مثلاً یک فایل صوتی از یک سخنرانی یا فایل دستنویس را گذاشته است و نوشته است هزینهٔ دانلود ۲۰ هزار تومان و دستمزد برای کسانی که جزو ۱۰ نفر اولی باشند که این فایل را تحویل بدهند ۲۰۰ هزار تومان! شما هم تشویق می‌شوید و فکر می‌کنید با انجام این فایل ۱۸۰ هزار تومان سود می‌کنید. در حالی که این‌طور نیست. شما فریب خوردید. اشخاص زیادی به بنده مراجعه کردند و گفتند ما در این نوع کانال‌ها عضو شدیم، هزینه عضویت پرداخت کردیم و هزینۀ خرید فایل پرداخت کردیم، بعد از اینکه فایل را تایپ کردیم،‌ دیگر به ما هزینه‌ای پرداخت نکردند.

کلاهبرداری کانال تایپ

هوشیار باشید:

۱. گول ای‌نماد را نخورید. (اکثراً کانال‌های تلگرام مربوط به سایتی هست که ای‌نماد دارد؛ اما آن کانال تلگرام وابسته به آن سایت نیست و شاید روح مدیر سایت هم وجود چنین کانال تلگرامی باخبر نباشد.)

۲. گول اسکرین‌شات‌های واریزی را نخورید.

۳. گول ارجاع به پلیس فتا و مراجع رسمی را نخورید.

۴. گول اعضای زیاد عضو در کانال را نخورید.

این کانال‌ها کلاهبرداری است؛ چون:

  • ۱. سفارش تایپ در این کانال‌ها اصلاً واقعی نیست. اگر واقعی می‌بود، لزومی نداشت یک سفارش را چند نفر تایپ کنند.
  • ۲. از تایپیست آزمون نمی‌گیرند و کیفیت کار تایپیست برایشان مهم نیست، بلکه مهم این است شما فایل را بخرید. حال آنکه ما در سایت تایپ ۷۴ از تایپیست‌ها آزمون می‌گیریم و اگر کیفیت کارشان خوب باشد به آن‌ها کار می‌دهیم.
  • ۳. فایل‌های سفارش را می‌فروشند، در حالی که در هیچ جای دنیا، خود فایل سفارش فروخته نمی‌شود و رایگان در دسترس تایپیست قرار داده می‌شود.
  • ۴. پرداخت هزینه فقط به نفرات اول تعلق می‌گیرد، اما هیچ راهی نیست تا بفهمید شما نفر چندم هستید و تا حالا چند نفر فایل را تحویل داده است.
  • ۵. درآمد مدیران این کانال‌ها از سفارش های واقعی تایپ نیست،‌ بلکه از فروش فایل است و «انجام تایپ» فقط پوششی برای کلاهبرداری و قمارگونه‌ای‌بودن کانال هست.
  • ۶. هزینه پرداختی این کانال‌ها تقریباً ۱۰ برابر قیمت واقعی آن است که نشان می‌دهد قصد آن‌ها فقط تحریک و ترغیب شماست تا فایل را بخرید.
  • ۷. اگر به احتمال ۱ درصد موفق شوید فایلی را بخرید و جزو نفرات اول باشید که آن را تحویل بدهید و به شما پولی بدهند،‌ آن درآمد حلال نیست.

استفتا از دفتر مرجع تقلید دربارۀ حلال بودن درآمد از کانال های تایپ تلگرام

پرسش : سلام. یک سری کانالهای تلگرام ایجاد شده است که با عنوان سفارش تایپ و زمینه اشتغال برای مردم کار میکند. شیوۀ فعالیت به این گونه است که یک فایل را در کانال تلگرامی قرار میدهد و میگوید به ۱۰ نفر اولی که این فایل را تایپ کنند، به طور مثال ۵۰ هزار تومان تعلق میگیرد. البته برای دانلود آن فایل باید پول پرداخت کنیم. اما چند نکته: ۱. قیمت واقعی هزینه تایپ به آن میزانی که تعیین میکنند نیست و بسیار بالاتر است تا مردم ترغیب شوند. ۲. اساساً تایپ چندباره یک فایل سودی ندارد، بلکه اگر کسی یک بار تایپ کند کافی است. ۳. اصلا سفارش تایپ واقعی نیست، بلکه حالت مصنوعی دارد، یعنی اساساً انجام کار مهم نیست، مهم این است که یک عده ای ترغیب شوند و فایل را بخرند، حالا هر کس که زودتر تحویل داد به آنها پول میدهد و کسانی که جزو آن ده نفر اول نباشند، پولی به آنها نخواهد رسید، هرچند که آن فایل را خریده باشند. به طور مثال من میبینم که یک فایلی را گذاشته که دانلود آن فایل هزینه ۱۰ هزار تومان دارد و تحویلش هزینه ۵۰ هزار تومان دستمزد. اگر این فایل را انجام بدهم و تحویل بدهم و جزو نفرات اول تحویل‌دهنده باشم، ۵۰ هزار تومن میدهند و در غیر این صورت پولی نمیدهند و هزینۀ خریدم میسوزد. البته راهی هم نیست که بفهمم چند نفر تا حالا تحویل دادند. حالا لطفا به دو سؤال زیر پاسخ بدهید: ۱) برای تایپیست که از این راه کسب درآمد میکند درآمدش حلال است یا نه؟ ۲) برای خود کسی که این کانال را ایجاد کرده و چنین پولهایی به جیب میزند، آیا درآمدش حلال است یا نه؟

پاسخ دفتر آیت الله مکارم شیرازی:

با اهداء سلام و تحيت؛

پاسخ : 1و2- این کار نوعی بخت آزمایی و حرام است.

کد رهگیری : 140103170067

استفتا درباره کانال های تایپ تلگرام

چگونه از کلاهبرداری مصئون بمانیم و در جای مطمئن کار کنیم؟

از کانال های تلگرام کسب درآمد در منزل و سفارش تایپ که ابتدا پول عضویت می‌گیرند یا فایل های تایپ را می‌فروشند استفاده نکنید و به هیچ وجه هزینه ای پرداخت نکنید. در عوض از سایت های مطمئن استخدام تایپیست استفاده کنید.

تجربه یکی از دوستان که از تجربۀ خودشان نوشتند:

با سلام و وقت بخیر
بنده متاسفانه بدلیل کمبود دانش و تحقیق در این زمینه و اطمینان به تبلیغات عده ای کلاه بردار هزینه ای جهت ثبت نام و به اصطلاح استخدام اینترنتی واریز کزدم و در گروه فعالان تجارت الکترونیک ایران از طریق تلگرام عضو شدم و بعد از عضویت متوجه شدم که علاوه بر واریز هزینه ی عضویت و ثبت نام فایلی که قرار است تحویل بدهیم بصورت پی دی اف و نسخه ی خریدنی است و باید بابت آن مبلغی را به این شرکت واریز کنیم که البته بدلیل تبلیغات سو عده ای از پشتیبانان این شرکت این کار راه هم انجام داده و سپس فایل را خریداری کردم و از طریق درگاه idipay هزینه را واریز کزدم کار را انجام دادم ارسال کردم و اما از واریز دستمزد خبری نشد و توجیح پشتیبانان این بود ما صد نفر برتر را انتخاب میکنیم یا در بعضی موارد نفراتی که سریع تر فایل ها را ارسال کنند که کاملا بی منطق و شک برانگیز بود … بر حسب اتفاق با سایت شما آشنا شدم و کلیپ مربوط به همین مسأله پشت پرده کانال های استخدام تایپیست در تلگرام و تایپ فایل صوتی را مشاهده کردم و بسیار متاسف شدم از اعتماد بی جای خودم و اینکه چطور می شود این کلاه برداران و شیادان را معرفی کرد و جلوی ادامه ی فعالیت غیر قانونی آنها را گرفت من به شخصه حدودا جمعا مبلغ ۳۰۰ هزار تومان در این کانال ها و خربد فایلها برای تایپ پاور پوینت و ترجمه هزینه کردم و متاسفانه بی نتیجه بود…. حال از شما جناب فاطمی موحد تقاضا دارم با صلاحدید و تدبیر خود در صورت امکان اقدام به پیگیری و معرفی این سودجویان شیاد به مقامات قضایی یا حتی‌المقدور در دنیای مجازی باشید تا افراد بیشتری چون من با ساده انگاری قربانی این کار غیر انسانی آنها نشوند.
آدرس پیج اینستاگرامی این به اصطلاح گروه کار آفرین که در ابتدا تبلیغات بسیار گسترده ای را از طریق همین پیج و آی دی جهت پرزنت موسسه ی خود و مجاب کردن افرادی چون من انجام دادند جهت آگاه سازی دوستان به پیوست ارسال میکنم.
با سپاس از توجه شما
آی دی ایسنتاگرام: kar_darmanzell_1
کلاهبرداری تایپ

128 دیدگاه دربارهٔ «پشت پرده کانال های استخدام تایپیست در تلگرام و تایپ فایل صوتی»

سلام وقتتون بخیر
من هم دراین سایتثبت نام کردم و۷۰حق کدپستی گرفتن
وفکر کردم برای حقعضویت است عضوتلگرام یکه شدم
گفتن فایل باید خریداری بشه وبعدهرکس که بدون نقص باشه قبول میکنن
یعنیحتی درقبال دانلود پول پرداختی باز گردانده نخواهد شد.امروز سایتتون دیدم وفهمیدم کلاهبرداریه.

استخدام کاردرمنزل باگوشی
درآمد میلیونی در خانه تنها با گوشی📱

✅کافیه یکی ازکارهارو انجام بدید درروز.😉

حداکثر زمانی که برای سقف حقوق ۵میلیون تومان صرف میکنید،۳ساعت درطول روز است.⏰

بدون محدودیت،سنی،مکانی،تحصیلی،جنسیت🧍‍♀🧍‍♂👩‍🍼🧑‍🍼👨‍🎓👨‍🍳👵🧔‍♂

✔️1 و 2. بازاریابی محصولات🤵‍♀
✔️3. ترجمه💾
✔️4.غول پولساز💶
✔️5. ادمین تلگرام🖥
✔️6.تایپ📇
✔️7.متصدی آموزش🧑‍🏫
✔️8. گویندگی🎙
✔️9.ساخت شماره مجازی⌨
✔️10. دایرکتر📱📲
✔️11.ویراستاری📃
✔️12.عکاسی📸
✔️13.پاورپوینت🗂
✔️14.تهیه ویدیو📹
✔️15.خلاصه سازی📑
✔️16.ادمین سایت

✅ کارها با کامپیوتر یا لپ تاپ یا تبلت یا گوشی قابل انجام میباشند.💻🖥📱
✅ حقوق‌ها بصورت روزانه پرداخت میشه.💳

ساعت کاری دست خودتونه.⏱

اگر مهارت کافی ندارید نگران نباشید اموزش داریم👩‍🏫

شرکت دارای مجوز نماد اعتماد الکترونیکی جمهوری اسلامی و هم قابل استعلام از سامانه اینماد وزرات صنعت و پلیس فتا میباشد.🇮🇷

برای ثبت نام وکسب اطلاعات بیشتر به ایدی پشتیبان پیام دهی

متاسفانه منم گولشون خوردم حدود۲۰۰هزارتومان به حسابشون ریختم لطفا لطفا مراقب باشید😞

خدالعنتشون کنه ازمنم ۴۶تومن گرفتن واسه ثبت نام پولوکه واریزکردم دیگه هیچکس جوابموندادخدا ازبغل خودشونوبچه هاشون دربیاره که ماروگول میزنن ماهم پول کارگریمونوخیلی راحت دادیم بهشون

نزدیک ب 500 و خورده ای برا خرید فایل ها پرداخت کردم اما هیچچچچچ الان فهمیدم ک میگن کلاهبرداریه

سلام شرکت اندیشان برتر کاملا کلاهبرداریه منم۸۸هزار تومان برای ساخت پنلم به حسابشون واریز کردم بعد دقیقا۱۱ساعت عضویتم تایید شد و برام کانال هارو فرستادن و وقتی رفتم توشون تازه فهمیدم قضیه از چی قراره یک سایت نامعتبر بود که باید ازش فایلو میخریدی و بدون در نظر گرفتن اینکه چطور وبا چه کیفیتی فایل رو انجام میدی بهت دوبلشو(که اونم معلوم نیست راسته یا دروغ) پرداخت میکردند! اینم بگم که وقتی ثبت نام میکردم اصلا نگفتن شرایط به این صورته و وقتی هم اعتراض کردمو گفتم هزینمو پس بدن گفتن برگشت نداریم و بعد از۱۲ساعت پشیمونی فایده نداره!
تورو خدا حواستون جمع باشه واعتماد نکنید🙏
@Vahed_estekhdam668 این آیدی اون بی شرفیه که من از طریقش مشاوره ثبت نام گرفتم البته زیادن و بنام شرکت اندیشان برتر کار میکنن.

سلام خسته نباشید من هم در یه سایت، ثبت نام کردم هشتاد تومن دادم برا ثبت نام تایپ کردنش اسم شرکتش اندیشان برتره تهرانه

خدا خیرت بده من یه دختر نوجوانی همین الان میخواستم براشون واریز کنم((
ممنون
خدا لعنتشون کنه

کلاه منم دقیقا همینطوری برداشتم.
متنش هم دقیقا همین بود! کلمه به کلمه!
متاسفانه فریبشون رو خوردم و 89 هزار تومن پول عضویت و ثبت نام کردم، اما بعدش نمی دونم چی شد اما یه دفعه ای تصمیم گرفتم که بیام بیشتر درمورد اون شرکتی که میگن تحقیق کنم که با این مطالب برخورد کردم.
مطالب این پست کاملا دقیق و حقیقته، دقیقا قعالیت کثیفشون رو به خوبی شرح داده.
فقط خدا رو 100 هزار مرتبه شکر میکنم که زودتر تا قبل از اینکه واقعا دیر بشه متوجه شدم و کنار کشیدم.
این قضیه برای من تجربه شد، امیدوارم بقیه باهوش تر از منِ باشن و از تجربه من درس بگیرن و جوری نشه که خودشون هم تجربه کنن.

ببخشید درسته کلاهبرداری من هم شک کردم .اما در پایین پیام نوشته شده که تایید شده از وزارت پلیس و …اگه تایید شده پس چجور کلهبرداری هست (قسط حمایت از این سایت هارو ندارم)

اولا پلیس چه ربطی به کسب و کار داره؟
ثانیا دروغه
ثالثا این‌ها از سایت پلیس فتا وارد سایت ای‌نماد میشن و سایت خودشون رو وارد می‌کنن و میگن ما اینماد داریم و این‌طوری فریبتون می‌دن.

پاسخ

بله درسته من هم داشتم ثبت نام میکردم
گفتم تحقیق کنم خداروشکر شکر.گول حرفاشونو نخوردم و فهمیدم کلاهبرداری
گول حرفاشونو نخورید
خدا لعنتشون کنه

سلام من گفتم میخوام استخدام بشم خودم میدونستم کلاه برداریه
اونا شرایط رو ارسال کردن و هزینه ۱۰۰ و ۷۱ هزار تومان میخواستن برای عضویت
من به اونا گفتم که شما میخواین پول بگیرید و تو کانال تلگرام بندازین و از اونجا کلاه برداری کنین و نوشتم خوب برا خودتون کسب درآمد میکنین
جواب داد برو بچه
و گفت که پیج شما رو به وکیل شرکت دادم و از شما شکایت میکنم
خواستم بگم اونا میتونن از من شکایت کنن

سلام. نه بابا. شما جرمی نکردین که بخوان شکایت کنن و فقط خواستن شما رو بترسونن. برعکس شما می‌تونین شکایت کنین.

پاسخ

سلام ممنون از مطلب خوبتون
من دوستم با یک شرکت کار منزل آشنا شده و گفت برای ورود به کانال ۷۰۰۰۰ تومن میگیرن ولی برای خرید فایل نیاز به پرداخت هزینه نیست روزی دو بار فایل در کانال قرار میگیره و به کسایی که طبق زمان گفته شده فایل رو ارسال کنن دستمزد میدن و در آخر هر روز هر چقد که کار کرده باشیم برامون واریز میکنن.
همینطور که شما گفتین برای منم سوال پیش اومده که چرا باید یک فایل چند بار تایپ بشه😑😑
من قصد تبلیغ و حمایت از این کانال رو ندارم فقط میخوام نظرتون رو بدونم

سلام شما هم عضو شدید تو کارگاه تکنولوژی ؟؟
چون من نمیدونستم و برا عضویت ۸۰هزارتونانپول واریز کردم همچنین فایل پولی خریداری کردم😓

من هم با چنین مشکلی برخوردم، هیچوقت فکر نمیکردم من هم گول همچین چیزهایی رو بخورم.چون خیلی محتلط و بی اعتمادهستم نسبت به فضای مجازی.
کانال تلگرامی با عنوان faraasr . کلی هم عضو دارن کلاهبردارا. و امثال من میان و میرن.

شرکت اندیشان برتر کلاهبرداریه منم ۵۰۰هزارتومن هزینه ثبت نام و هزینه دانلود بسته دادم آخرم گفتن مشمول دستمزد نشدی با مدرک لیسانس ۵شب و روز با کلی زحمت فایل پولی رو از انگلیسی به فارسی ترجمه کردم ولی هیچی

سلام.منم وارد کانال تلگرام فرا عصر شدم.ی متنی گذاشتم برای گویندگی .از بس کپی پیست بود سرو ته نداشت.منم با اینکه محتاط بودم گول خوردم.بخاطر اینماد .کاش میشد ازشون شکایت کرد

براشون نوشتم ی مشت کلاهبردار هستید لااقل ی متن درست حسابی بفرستید ک‌سر‌وته داشته باشه

من هم تجربه داشتم اما پولی واسشون واریز نکردم. برای ترجمه متون بهشون پیام دادم و بهم گقتم برای هر ده صفحه ترجمه ۲۵۰ تومان دستمزد میدن اما وقتی وارد سایتشون شدم دیدم زده هزینه ی ترجمه ده صفحه ۹۰ هزار تومان و‌همونجا شک کردم. از ادمینشون پرسیدم‌ چجوری ۹۰ تومن میگیرید و ۲۵۰ دستمزد میدین یعنی شرکتتون ضرر میکنه ؟؟ و دیدم یه جواب بی ربط داد و بعد چند دقیقه پاک کرد و یه جواب بی ربط دیگه داد 😂 بعد جوابشو ندادم دوباره پیام داد اگه نمیخواید بگید که کس دیگه ای روجایگزینتون کنم در حالیکه من اصلا عضو نشده بودم و فقط یه پیام دادم . گفتم جایگزین کنید و بلاک کردم خیلی تابلو هستن اینا واقعا متاسفم که کسی جلوشونو نمیگیره و آیدی پی هم دارن !!!!!

سلام
یه کانال توی تلگرام هست که باید یه مبلغی رو پرداخت کنید تا فایل رو بخرید بعد تایپ کنی بفرستی بعد از اون دستمزد میدن هزینه ای که بابت این کار پرداخت می کنن کم نیس
مثلا اگه یه فایل ۴ صفحه ای بخوای انجام بدی باید ۶۵ تومن بدی تا بخری دستمزدش هم ۹۳۰ هزارتومن هست
به نظرتون کلاه برداری هست

من تو کانال تایپ عضو شدم،۸۵ تومن هم پول دادم واسه اینکه فایل تایپ بخرم،بعد اینکه فیش فرستادم بلاکم کرد،کارت به نام محمد بک محمدیان بود،رفتم پلیس فتا شکایت کنم،گفتن برو دادگستری شکایت کن رفتم شکایت کردم دو هفته اینور اونور پاس دادن،آخرشم گفتن هیچ کاری از دست ما بر نمیاد،همچین مملکتی داریم ما

من همین امروز ثبت نام کردم یعنی واقعا کلاهبرداریه
۶۰تومن برای ثبت نام دادم
۱۱۰برای خرید اشتراک
واقعا پولم میخورن؟

من دنبال کار میگشتم دوستم این کانال فرستاد من به اعتماد رفیقم واریز کردم قشنگ بلاکم کرد ۹۱هزارتومان واقعا شب چطور میخابه من موندم لحظه مرگش میخاد چکار کنه من یک مدت یادم میره خدابزرگه ولی تعجبم اینا از اخرت ازخدا نمیترسن محمد بک محمدیان امیدوارم پیام من بخونی بدبخت لذت دنیا کوتاه لحظه مرگت از ترس به خودت میلرزی امیدوارم شرت زودتر کم بشه

سایت فراعصر هم کلاه برداریه؟برای همه یه فایل تایپ می فرسته و بعد از همه مبلغ حدود ۳۵ تومن نی گیره،چطور ممکن به چند نفر دستمزد ۱۵۰ تومنی به همراه مبلغی که پرداخت شده، رو بفرسته؟کی باید رسیدگی کنه؟

بله کلاهبرداری است اگر مطابق توضیحاتم است. خودتان باید هوشیار باشید. گویا فعلاً رسیدگی جدی‌ای که بساط این کار برچیده شود، نشده است.

پاسخ

سلام شرکت پابوک بهنمایندگی خانم مرادی همکلاه برداری است گول اونا رو نخوریدمنم ۸۸۰ ت من هزینه کردم بعدش گفتن ۶۰ تومن هم فایل دانلود پزداخت کنی

بله اینا Faraasr1 کلاهبردارن طبق گفته ی دوستان، بچه ها اصلااا گولشونو نخورین قبل هر کاری در موردش تحقیق کنید.

فقط فقط هرچیزی پیشنهاد دادن بهتون از فضای مجازی در موردش تحقیق کنید من از گوگل درموردش تحقیق کردم یه نوع کلاه برداری بود گفتم شما باید واریز کنین به حسابم برای دستمزد نه من

خدا لعنتشون کنه ۲۰۰ هزار تومن از من گرفتن هیچ غلطی هم نکردن منم رفتم پی وی تک تکشون هزار تا بد بهشون گفتم که دلم خنک شه هیچ جوابی هم ندادن و بلاک کردن واقعا متاسفم که هیچ کاری برای از بین رفتن اینا نمیکنن

سلام خسته نباشید چطوری میتونم به عنوان تایپیست در سایت شما فعالیت کنم؟باتشکر از توضیحات درست به جای شما

سلام
بنده در سایت دیوار آگهیشون دیدم. مثل همون آگهی هایی که در بالا گفتن
استخدام کاردرمنزل باگوشی
درآمد میلیونی در خانه تنها با گوشی📱

✅کافیه یکی ازکارهارو انجام بدید درروز.😉

حداکثر زمانی که برای سقف حقوق ۵میلیون تومان صرف میکنید،۳ساعت درطول روز است.⏰

بدون محدودیت،سنی،مکانی،تحصیلی،جنسیت🧍‍♀🧍‍♂👩‍🍼🧑‍🍼👨‍🎓👨‍🍳👵🧔‍♂

✔️۱ و ۲. بازاریابی محصولات🤵‍♀
✔️۳. ترجمه💾
✔️۴.غول پولساز💶
✔️۵. ادمین تلگرام🖥
✔️۶.تایپ📇
✔️۷.متصدی آموزش🧑‍🏫
✔️۸. گویندگی🎙
✔️۹.ساخت شماره مجازی⌨
✔️۱۰. دایرکتر📱📲
✔️۱۱.ویراستاری📃
✔️۱۲.عکاسی📸
✔️۱۳.پاورپوینت🗂
✔️۱۴.تهیه ویدیو📹
✔️۱۵.خلاصه سازی📑
✔️۱۶.ادمین سایت

✅ کارها با کامپیوتر یا لپ تاپ یا تبلت یا گوشی قابل انجام میباشند.💻🖥📱
✅ حقوق‌ها بصورت روزانه پرداخت میشه.💳

ساعت کاری دست خودتونه.⏱

از استدلالهایی مثل ای نماد و پلیس فتا که آورد دیگه گول خوردیم.
زمان تحویل پول که شد جواب ندادن و کلی دلیل غیرمنطقی آورد.

اگه پلیس فتا شکایت کنیم بساطش جم میکنن؟؟؟

با درود به شما . خواستم نکته ای را بگم این سایت ها عنوان میکنند در امد ملیونی با تایپ در گوشی !؟!؟ همه میدونیم یک تایپیست حرفه ای هیچ وقت با word. موبایل شزوع به تایپ نمی کند سایز اسکرین گوشی و مشکلات فونت و تنظیماتی مانند راست چین و غیره …ثانیا
وقتی در‌سایت های معتبری مانند ایران تایپیست و غیره کارفرما بابت تایپ هر صفحه از ۳۰۰۰ تومان تا ۵۰۰۰ تومان پرداخت میکند چطور در این سایت ها به کارجو پیشنهاد صفحه ۲۰ هزارتوان به بالا میدهند . بنده با چند تا به اصطلاع از این شرکت ها در مورد نوع فونت ،سایز و فاصله سطر ها در تایپ سوال کردم . عنوان کردند فرقی نمی کنه !!!!!

سلام.چند روزه کارگاه تکنولوژی کلاه منم برداشت 500هزار از من بخاطر فایل های مختلف گرفتن آخرشم هیچ من هیچ وقت دنبال این چیزا نمی رفتم از بیکاری راه اشتباه رو رفتم خدا رو شکر زود فهمیدم کلاه بردارن همشون

سلام اون سایتی که میگه پول اشتراک فقط باید واریز کنید چی ؟ اونم کلاه برداریه؟
سایت گرین جابز

سلام من در دیوار دنبال کار اینترنتی میگشتم
که به یک نفرشون پیام دادم
به نام آقای ابراهیم فتحی که ایدی روبیکا داد
به ایدی پیام دادم مبلغ ۱۲۵ هزار از من گرفت
شماره کارت به نام محمد کریم کاظمی میرکی بود

سلام من هم وارد سایت گرین جابز شدم که کاملا کلاه‌برداریه کارشون اینجوریه که اولا برای هر فایلی که میذارن حدود بیست الی سی و پنج تومن پول میگیرن و دستمزد نود الی صد و سی تومن هست و یک تایمی رو میدن مثلا یک ساعت که باید توی این یک ساعت فایل رو تحویل بدی مثلا کار گویندگی که اولا فایلی که میذارن حجمش زیاده و متن مربوطه اگر ادبیات باشه مربوط به ادبیات ایران کهن هست و پر از لغات مهجور و مشکل هست که شما به عنوان گوینده دقیقا نمی‌دونید که این کلمات چجوری تلفظ میشن و یا اگر متن پزشکی باشه پر از اصطلاحات پزشکی هست که شاید کسانی که پزشکی خوندن هم نتوتن این کلمات تخصصی رو به درستی تلفظ کنن و یک ساعت بیشتر وقت نداری و نمی‌تونی تمام این کلمات رو سرچ کنی و تلفظ صحیحش رو در بیاری و عملا زمان رو از دست میدی اگر سر تایم هم ارسال کنی با ایرادات بنی اسرائیلی فایل رو رد می‌کنن من چندین و چند بار سر تایم براشون ارسال کردم و ایراداتی که از من گرفته بودن رو چون رشته‌م ادبیات هست می‌دونم درست خونده بودم اما می‌گفتن این کلمات رو غلط خوندی هر چقدر بهشون میگفتم اگر غلط خوندم لطفاً شما درستش رو به من بگید چجوریه اما جواب نمیدادن چون جوابی نداشتن که بدن و فقط هدف رد کردن فایل بوده و این شد که منم عطاشون رو به لقاشون بخشیدم و ولشون کردم شما هم فریب این کلاه‌بردارها رو نخورید اول به شما در باغ سبز نشون میدن و بعد پولتون رو می خورن اگر هم چیزی بهشون بگید بهتون بی‌احترامی می‌کنن و بلاک میکنن

سلام، ممنون از مطالب جامع و کامل و
مفیدتون، فقط خواستم جهت اطلاع دوستان بگم همه پیج هایی که در پوشش خدمات کامپیوتری و کسب و کار خانگی و … که تحت عناوین تک ورک شاپ و کارگاه تکنولوژی و عناوین دیگر حتی به اسم اشخاص که ابتدا وجه ثبت نام و یا خرید اشتراک پول میگیرن حتما کلاهبردارهستن و چند سالی میشه مشغول اخاذی هستن و کسی جلو دارشون نیست حتما اعتماد نکنن

سلام هزار بار ازتون ممنونم. من یه دانشجو هستم که نه شغلی دارم نه پولی! دنبال یه کار پاره وقت بودم که خرجمو دربیاره که این faraasr رو شانسی دیدم وارد شدم و حتی تا مرحله واریز هم رفتم، ولی یه لحظه دلم گفت بیشتر تحقیق کن پولت بر باد نره! تا اینکه سرچ کردم و اینجا رو پیدا کردم و گفتم ای دل غافل:) خوب شد که واریز نکردم. شاید بعضیا بگن صدتومن این حرفارو نداره ولی برای کسی که بیکاره خیلیه.

سلام وقتتون بخیر
من متاسفانه تو یکی ازین شرکت ها ثبت نام کردم
صد تومنی که دادم رفت برام مهم نیست
ولی میترسم چون شمارم آدرس کدملی و … رو بهشون دادم روزانه هم از سایتشون استفاده میکنم ولی درآمدی کسب نکردم اینم عیب نداره
ولی به نظرتون اگر کلاه بردار باشن میتونناز اطلاعاتم سو استفاده کنن
خواهش میکنم جواب بدید

سلام.
نمی‌خوام بهتون وارد کنم، اما نمیتونم به‌قطع بگم که نمیشه سوءاستفاده کنن، به هر حال شما در نظر بگیرین نیم درصد احتمالش هست.

پاسخ

خواهش میکنم بگید
من اطلاعاتم رو در اختیارشون گذاشتم
برای گرین جابز
میتونن بعدا سواستفاده کنن؟ خیلی میترسم و استرس گرفتم

سلام منم برا اندیشان برتر اسم و فامیل ومدرک‌تحصیلی دراختیارشون قرار دادم و اینکه فایل هم خریدم..آیا میشه سواستفاده کنن؟؟؟برم کارتموبسوزونم؟؟؟چون فایل خریدم از طریق رمز پویا اینا
من خیلی محتاط بودم نمی‌دونم چرا همچین اشتباهی کردم

ای لعنت بهشون منم خداشاهده 1ساعت پیش نزدیک بود 70 تومان براشون بزنم خداروشکر که زود فهمیدم و گول نخوردم

بله خداروشکرهم تازه فهمیدم خیلی شک کردم ولی حاضرنشدم فایلی بخرم کارگاه تکنولوژی ولی ۸۰ تومن پول ثبت نام دادم ولی پشیمونم ولی اینم تجربه ایی ازش درس گرفتم

سلام وقتتـون بخیر گروه تلگرامی حمایت از بانک سپه که با ادد کردن هزینه دریافت میکنی فقط برای ثبت کار هزینه باید پرداخت کنی اینم کلاه برداریه

وای خوب شد من من مطالب شما رو خوندم. نزدیک بود پولو بزنم. الان تو مرحله در باغ سبز نشون دادن هستن برای من. حالا گفته اشتراک خریدین یا توضیح بدم. منم فعلا گفتم توضیح بده😂😂😂

سلام جناب فاطمی شما خودتون یه کار مجازی معتبر نمیشناسید که واقعا کارشون حقیقت داشته باشه؟معرفی بکنید بهم واقعا لازم دارم به درامدش

سلام. بله دقیقا حق با شماست . من از شرکت هایی مثل فراعصر و کارگاه تکنولوژی گول خوردم.
اگه میشع یک شرکت معتبر به ما معرفی کنید؟

اسم و فامیل و شماره شناسنامه و آدرس شماره خونه و خودم اسم بابام تاریخ تولد
ازینا میتونن سواستفاده کنن؟
میترسممم
اینا رو ازم دارن

سلام من برای این کارگاه تکنولوژی کار میکنم و واقعا مبلغ رو تماما پرداخت میکنن ایا باز هم پول مورد داره؟

سلام .من یکجا دیدم که میگفتن فقط هزینه اشتراک میگیرن و بعد از حقوق دوم هزینه رو بهتون برمیگردونن .فایل ها هم فروشی نیست ولی فایل برای خیلیا فرستاده میشه. نظرتون چیه؟ این ها هم کلاهبردار هستن؟

متاسفانه من هم قربانی کانال تلگرامی فرا عصر شدم و مبلغی رو تحت عنوان شروع کار از من دریافت کردن و با اینکه یکی از شرایط آنها،عودت این مبلغ در صورت انصراف بود و من بلافاصله درخواست انصراف کردم به بهانه های واهی پول منو پس نمیدن و عملا کلاهبرداری کردن

خیلی کارشون رو خوب بلدن من میخاستم پول بریزم حساب اما همون اول هم شنیده بودم یه مشکلی وجود داره و هنگامی که سایت شما رو دیدم دیگه مطمئن شدم ممنون که ب همه آگاهی میدین

شرکت گرین جابز،پرتو باتو،ایران کارمند
بابا اینا کلاهبردارن
پول مردم و میگیرن،رکزی میلیونها تومن پول درمیارن
مدیرشونم علی نامی هستش
دلارام صالحی
زهرا فلاح و…..اینا اسمهای پشتیبانهای ارشد این مجموعه هستن
@ali_agha4
09391737316
این مشخصاتشونه،
+989302393152
@Poshtibani_Delaram

اینا مویرای ارشدشونن

سلام وقت بخیر
یه موضوعی درمورد آگهي های تایپ در منزل میخواستم بنويسم، حدودا یک سال قبل در شرکتی به اسم امید پارسيان و با مدیریت محسن عرب گل با ۵۰ تومان هزینه ثبت نام کردم برای تایپ از روی فایل پی. دی. اف، (حالا یه فایل تایپ شده، چرا دوباره باید تایپ بشه، خدا میدونه) اون موقع بنده سه تا فایل گرفتم و موفق نشدم به موقع تحویل بدم، البته برای دریافت فایل هیچ هزینه ای پرداخت نمیشد، و در ضمن بعد از سه دفعه ناکام شدن، گفتن که برای دریافت مجدد باید دوباره هزینه ثبت نام رو پرداخت کنم،(… یه دفعه پاش میره توی چاه)
الان چند روزیه که خواهرم با اصرار توی یه شرکت دیگه به اسم ورنا سورین بهار نوین، با هزینه ۳۵تومان ثبت نام کرده برای تایپ از روی فایل صوتی، که امروز بعد از یه تحقیق مختصر فهمیدم که مدیرعامل این شرکت هم محسن عرب گل هست، و حالا یه نفر چرا باید دوتا شرکت مجزا داشته باشه که هر دو یک فعالیت یکسان انجام میده؟
و هیچ وبسایتی به اسم شرکت ورنا سورین ثبت نشده، و فقط در وبسایتی به اسم رسمیو (rasmio.io)
یه سری اطلاعات نوشته که بعید میدونم واقعی باشه، حتی توی سایت قوه قضائیه هم، شناسه ملی شرکت رو جست‌وجو کردم و یه سری اطلاعات اورده، دیگه نمیدونم واقعیه یا نه، یعنی قوه قضائیه رو هم گول زدن؟ 🤦🏻‍♂️ و در ضمن اسم اون شخصی که پول به حسابش واریز شده، فرشته بهدانی، بوده، و ببخشید که خیلی طولانی شد، راستش میخواستم که توی یک وبسایت که دیدگاه‌های تازه تری داره، اطلاع رسانی کنم.
موفق باشید.

سلام.من.تو‌شرکت‌ورناسورین‌سرمایه‌گذاری‌کردم‌یعنی‌اینم‌کلاه‌برداریه

سلام خسته نباشید بنده 15سالمه و تا حالا تایپ نکردم
از کجا باید شروع کنم و برای یه تایپیست حرفه ای چقدر حقوق میدهند و چقدر طول میکشه یادگیریش

سلام معذرت میخوام که اینومیگم منم همین الان این مطالبوخوندم رفتم اینستامیخواستم به پیج گرین جابزپیام بدم دیدم دقیقا اسمش همونیه که اینجاگفتین
اصلاخدایی شددقیقاچندروزی بودکه میخواستم پیام بدم ولی هی عقب میافتادتااینکه امشب این سایتودیدم،ادم انقددروغ میبینه ومیشنوه که اصلا نمیتونه اعتمادکنه،حتی من بااینکه الان باهمین سایت بااین گرین جابزو اینااشناشدم وازتون خیلی ممنونم خداخیرتون بده که اگاهی میدین ولی من نمیتونم حتی به شماهم اعتمادقطعی کنم،واقعامتاسفم،نمیدونم چطورمیشه که ادماراضی به حروم و دروغ میشن؟!!!

سلام من بههظون پیام دادم گفت ۷۵ تومن برای خرید اشتراک بدید و شرکت اینترنتو براتون رایگان میکنه
این مطالبو خوندم و به اون گفتم شما کلاهبرداری اول فحش داد که جوابشو دادم
گف اونقدر دلم پاکه نمیتونی فکرشو بکنید و نفرینم کرد میترسم نفرینش واقعی شه🙁

سلام شرکت اندیشان برتر همین جوریه اول باید به حساب ریحانه فرهادی نیا پول ثبت نام بریزی بعد واحد مالی داره پشتیبان پاسخگویی داره منشی تلفنی داره دارای نماد اینماد هستش خلاصه همه چی اکی وقتی که داخلش میری میفهمی که اشتباه کردی کنسل میکنی بعد یک سال تازه شاید پولتو پس بدن به قول خودشون ما همش واریزی داریم سرمون شلوغه .کثافت ها .کانال عودت پول دارن مثلا.جالبش این بود من قبل از عضویت زنگ زدم به پلیس فتا وگفتم یه سایتی هست که دارای نماد اینماد هستش آیا مطمئنه گفتن اگه تو سایت ما اسمشون هست بله مطمئنه .حالا که زنگ میزنم میگن ما هیچ شرکتی رو ثبت نمی‌کنیم .باید برید حضوری شکایت کنید

سلام خیلی ممنون که درمورد اندیشان برتر هم گفتید، دو دل بودم اعتماد کنم یا نه

با تشکر از شما و اگاهی بخشیتون ، کارگاه تکنولوژی یا همون تک ورک شاپ با اسم جدید اندیشان برتر هنوزم مشغول اخاذی از افراد جویای کاره در زمینه خدمات کامپیوتری مثل تایپ و ترجمه ، و تهیه بنر و تهیه ویدیو و… بصورت شبکه هرمی و قمار و شرط بندی مشغول اخاذیه

سلام چطور می تونم پولم رو پس بگیرم شنیدم که با مرکز درگاه باید تماس بگیریم تا پول برگشت داده بشه تشکر

سلام من هم متاسفانه تو دام این کلاهبردارا افتادم وعضو یه کانال تلگرامی بنام آسان کار شدم که سفارش بند عینک وزیر بشقابی وتسبیح می دادند وگفتند مبلغ سیصد هزارتومن باید اول واریز کنید تا مواد اولیه بفرستند من هم واریز کردم بنام نرگس رنجبر وبعد از واریز دیگه خبری از شون نشد

سلام منم به ی همچین کانالی توی سروش برخوردم و دقیقا نوشته بود در امد میلیونی با گوشی روزی فلان قدر در امد به خالم ک بهم معرفی کرده بود گفتم کلاهبرداریه گفن نه. بابا سرپش یو پیام رسان ایرانیه نمی زارن اگهی دروغ بزارن که بعدم ک خالم به ادمینش پیتم داده. بود گفته بود هشتاد و نه هزار تومن هزینه ثبت نام و اگه امروز ثبت نان کنین شرک صد گیگ اینترنت رایگان میده من گفتم بزار بیام تو اینترنت بزنم اصلا درسته یا نه همین اول سایت شما اومد خدا رو شکرشکر فهمیدن کلاهبرداریه و ممنون از شما که این مطالب رو جمع اوری کردین

سلام خسته نباشید.
برای شکایت از اینا چیکار کنیم میخوام ازشون شکایت کنم.

سلام از شرکت اندیشان برتر پیامی فرستادن. کا آدرس شرکت و شماره تلفن دفتر و .. گذاشتن مبلغ ورودی هم ۵۴تومنه‌
و ازشون چنتا سوال پرسیدم اینا رو گفتن
ادمین تلگرام. ۴۰ تا متن در اخیتارتونه‌ ک باید‌ ۴ ساعت اونا رو ب طور خلاقانه در کانال بزارید
بعد ثبت نام هم اگر نخوای‌ سریع پول برمیگردنویم‌. نیاز نیست فایل ها هم بخرین ب طور رایگان قرار میکرد بشون‌ اعتماد نکنیم؟

سلام نه من هم ش کت کردم کلاه برداریه میگن اول باید ثبت نام کنی و ۴۶ تومن به حساب ریحانه فرهادی نیا بریزی من که ریختم مسدود کرد

سلام وقتتون بخیر
ممنون بابت راهنماییتون
ببخشید شما شغلی سراغ دارید؟؟

سلام ممنون از مطالب خوب دوستان. ببخشید اطلاعی دارین اندیشان برتر هم همینجور هست یا نه؟

سلام بچه ها ، اصلا اعتماد نکنید چون کسی که دنبال نیرو میگرده اصلا نیازی نیست ازش پولی بگیره تازه باید پولی رو هم بهش بده ، کجا دیدین که بخوای بری سرکار بعدش لازم باشه بهشون پول هم بدی؟؟

سلام توروخدا جواب بدین منم شرکت کردم تو اندیشان برتر ازم 126تومن گرفتن ومشخصاتمم گرفتن حالا خیلی میترسم از مشخصات توروخدا جواب بدین میتونن کاری کنن با مشخصاتم

محمد بک محمدیان توی تلگرام چنل داره و بابت کار تایپ اول واسه شروع کار پول میگیره بعد بلاک میکنه و دیگه جوابی نمیده. این آدم سر خیلی ها کلاه گذاشته، کاش بشه پیگیری کرد

سلام من هم متاسفانه تو دام این کلاهبردارا افتادم وعضو یه کانال تلگرامی بنام آسان کار شدم که سفارش بند عینک وزیر بشقابی وتسبیح می دادند وگفتند مبلغ سیصد هزارتومن باید اول واریز کنید تا مواد اولیه بفرستند من هم واریز کردم بنام نرگس رنجبر وبعد از واریز دیگه خبری از شون نشد

سلام وقت بخیر ببخشید با توجه به این کلاه برداری ها این سایت هایی که خودتون برای تایپیست معرفی کردین ( ایران تایپیست ، پارسکدرز ) معتبر هستن؟

سلام خسته نباشید
آیا این سایت هایی که گذاشتید مانند ایران تایپیست نیاز به عکس کارت ملی و شناسنامه و عکس سه در و چهار و کلی اطلاعات دیگه مثل شماره کارت بانکی اند، قابل اطمینان هستند؟

سلام ممنون از اطلاعاتتون
من هم گرفتار این شیادهای بی صفت شدم در شرکت گرین جابز با ورودی ۱۰۰ تومن ثبت نام شدم و بعد از ثبت نام کلا رفتم سرکار…
هنوز سرم به دیوار نخورده بود که شرکت اندیشان برتر و کارگاه تکنولوژی آشنا شدم دو دل بودم که به پیج شما برخوردم ممنونم🙏🏻

سلام وقتی فیش واریزی رو براشون ارسال میکنیم میتونن از کارتمون کلاهبرداری کنن؟؟شماره کارت به صورت کامل نیست چهار رقمش xنوشته شده .

سلام. نه. البته شماره‌کارت شما رو به‌طور کامل از گردش مالی حسابشون می‌تونن دربیارن اما با صرف داشتن شماره کارت که کلاهبرداری نمی‌تونن بکنن.

پاسخ

ممنون از اینکه این مطلبو گذاشتید

من قبلا کارتایپ انجام میدادم یه بار بهم پیام دادن گفتم تایپ چند تومن میدید گفت 5 تا 10 هزارتومن
از این که اینهمه قیمت نجومی دادن فهمیدم یه کلکی در کار هست
اون موقع من بزور تایپ صفحه ای هزار تومن پیدا میکردم بعد اینها میگفتن 10 تومن برای یه صفحه میدن

چقد بده که نمیشه اینارو گزارش کرد و ازشون شکایت کرد خدا لعنت کنه
ممنون از شما که اطلاعرسانی کردید

سلام کاش این مطلب و قبل از اینکه تو اون پیج کلاهبرداری ثبت نام کردم میدیدم نزدیک ۶۰۰ تومن پول فایل و ثبت نام در سایت و کانال اندیشان برتر پرداخت کردم به امید سود بیشتر وکه ای کاش انقد احمق نمیبودم اولین بارمم بود همچین کاری کردم خداروشکر که بازم تا دیر نشده بود این سایت و دیدم پولمم صدقه سری خودم وخونوادم ولی واقعا از دست خودم و سادگییم که اعتماد کردم عصبی ام کاش میشد شکایت کرد ولی حیف دیگه

کلاه منم برداشتند.
هم اندیشان برتر و هم اون پابوک. حدود ۳۶۰ تومن
البته خریت خودم هم بود که انقدر زودباورم.
قبل از واریز اگه یه سرچ توی گوگل میکردم و نظر مردم رو میخونم این کلاه سرم نمی رفت….
لعنت بهشان که از اعتماد مردم سو استفاده میکنند.

ممنون بابت اطلاع رسانی من میخواستم پرداخت کنم اما خدارو شکر زود متوجه شدم و دیگه پرداخت نمیکنم

سلام من خاستم ثبت نام کنم اولش گفتم تحقیق کنم مرسی اگاهمون کردید ففط اینکه همه اینا که بصورت مجازی اینکارا رو پیشنهاد میدن کلاهبرداریه همشون درسته؟

سلام وقتتون بخیر
من چند وقت پیش با شرکت اندیشان برتر آشنا شدم
و مبلغ ۸۸ هزار تومان رو واسه ثبت نام واریز کردم…
بعد از چند ساعت بهم ‌آیدی شخصی رو توی تلگرام‌ دادن و گفتن فرم ثبت نام رو برای ایشون بفرستید…
منم فقط نام و نام خانوادگی و مدرک تحصیلی و شماره کارتم رو دادم .. شماره ملی رو ندادم ترسیدم که سو استفاده کنن…
فرم رو که فرستادم اون شخص برام چندتا پیام فرستاد که شمال لینک کانال های کار های مختلف بود مثل نقاشی تایپ و….
وقتی مشغول به کار شدم واسه تایپ مثلا یه فایل رایگان ساعت ۶ میزاشتن و می گفتن تا ساعت ۷ وقت دارید ارسال کنید و اولویت با ۲۰ نفر اولی هست که زود ارسال کنن ولی چندباری تا من میومدم بفرستم اون ۲۰ نفر خیلی زود می‌فرستادن و می‌نوشت آخرین نفر فایل خود را در ساعت۶:۱۰ فرستاد…
خلاصه چندباری امتحان کردم ولی نشد….
یه اشتراک داشتن که اگه میخریدیم تمام فایل ها برامون رایگان میشد و دستمزدشون قطعی بود چه خوب انجام بدیم چه بد …
۲۰۰ هزار هم به خاطر اون اشتراک از طریق لینک پرداخت کردم
چندتا از فایل ها رو هم انجام دادم ولی متاسفانه تا الان هیچی برام واریز نکردن
دیدم فایده نداره و زدم تو کار استخدام همکار که یکی از کارهاشون بود…
یه کانال ۴۰۰ نفری توی روبیکا داشتم که تغییرش دادم به کسب درآمد و اونجا همه مطالب رو گذاشتم…
(شرکت چندتا لینک گذاشته بود توی کانال واسه واریز وجه ثبت نام مثلا لینک ۴۵ هزار تومانی،۶۰ هزار تومانی،۸۰هزار تومانی و…. و گفتن که با هرکدوم که بیشتره جذب داشته باشیم هم مبلغ پورسانت هم بیشتره…. یه شماره کارتم داده بود به اسم معاون شرکت واسه کسانی که رمز پویا ندارن)
من تا الان تونستم فقط دو نفر رو جذب شرکت کنم
یکیشون ۸۸ هزار ،یکیشون هم ۷۲ هزار تومان به اون شماره کارتی که شرکت داده بود واریز کردن…
من عکس رسید های واریز رو برای ادمین استخدام توی تلگرام فرستادم و اون برای ۸۸ مبلغ ۴۵ هزار تومان برام واریز کرد و برای ۷۲ ۳۵ هزار تومان من فعلا تا اینجا پیش رفتم حالا چندتا سوال خدمتتون داشتم
۱_ کلا ۸۰ هزار تومن درآمد داشتم… این درآمدی که من داشتم حلاله ؟ هنوز ازش استفاده نکردم توی کارتم
۲_ من که او هزینه اشتراک رو آنلاین و از طریق لینک واریز کردم میتونن کارتم رو خالی کنن؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *