تبدیل تاریخ شمسی به میلادی و برعکس با سرعت یوزپلنگ!

تبدیل تاریخ شمسی به میلادی

چه زمانی به تبدیل تاریخ شمسی به میلادی نیاز داریم؟

مسلماً وقتی خواسته باشید تاریخی را به کسانی که در کشورهای اروپایی زندگی می‌کنند بگویید یا اطلاعات یا فرمی را پر کنید که مربوط به خارج از کشور (کشورهایی مثل انگلستان، آلمان، هلند و…) هست، مسلماً برای آن‌ها تاریخ شمسی به‌راحتی قابل درک نیست. بنابراین مجبور هستید تاریخ را به میلادی تبدیل کنید.

چه زمانی به تبدیل تاریخ میلادی به شمسی نیاز داریم؟

واضح است، بر عکس موقعیت قبل. موقعیت‌هایی مثل تبدیل تاریخ مقالات، تولد، مرگ، اتفاقات و…  . تبدیل تاریخ از مبدأ زبان غیرفارسی به زبان فارسی و تاریخ شمسی باعث می‌شود ترجمه کامل‌تر شود. همچنین باعث می‌شود خوانندهٔ متن احساس نزدیکی و انس بیشتری با متن کند. در یک کلام، این کار باعث می‌شود ترجمهٔ شما کامل‌تر و واضح‌تر شود.

ویژگی‌های تبدیل کننده sitesara.com/t

با استفاده از تبدیل کنندهٔ تاریخ سایت ما، تاریخ میلادی را به شمسی و شمسی را به میلادی می‌توانید تبدیل و محاسبه کنید. از ویژگی‌های این تبدیل کننده،‌ استفاده بسیار ساده و راحت و عدم نیاز به اتصال اینترنت است. به این معنا که اگر رایانهٔ شما متصل به اینترنت باشد و صفحۀ سایت را باز کنید و پس از آن در حالی که صفحه در مرورگر شما باز است و اینترنت قطع بشود،‌ دسترسی شما از این ابزار قطع نخواهد شد و تا زمانی که پنجرهٔ سایت باز هست شما می‌توانید از این ابزار استفاده کنید. همچنین این تبدیل کننده روزهای هفته را هم در تبدیل نمایش می‌دهد. به‌طور مثال اگر تاریخ ۷ مهر ۱۳۷۴ را در این برنامه وارد کنیم، در زیر صفحه دو عبارت زیر نمایش داده می‌شود:

دوشنبه 2 اكتبر (10) 1995
Monday, October 2, 1995

همان‌طور که می‌بینید نکات زیر در تبدیل مشهود است:
۱. ذکر روزهای هفته در تبدیل
۲. نگارش تاریخ میلادی با الفبای لاتین و فارسی

ویژگی‌های مبدل سایت سرا در یک کلام:

۱. انتخاب آسان تبدیل «از» با یک کلیک؛
۲. تبدیل بدون نیاز به اینترنت؛
۳. نگارش تاریخ تبدیل‌شدهٔ میلادی با الفبای فارسی و لاتین؛
۴. بارگذاری بسیار سریع.
۵. نمایش تاریخ امروز در پایین صفحه (در صورتی که هیچ تاریخی وارد نکنید، تاریخ پیشفرض، تاریخ روز است و روز هفته را مشخص می‌کند.)

سرعت یوزپلنگ یعنی چه؟

منظور از سرعت یوزپلنگ این است که این تبدیل اساساً نیاز به صرف مدت زمان ندارد؛ چرا که به محضی که زمانی را انتخاب می‌کنید، بلافاصله تبدیل می‌شود و در واقع دکمه‌ای به نام دکمهٔ «تبدیل» ندارد.
منبع اسکریپتی که از آن استفاده کرده‌ایم، سایت سرزمین دانلود است که دقیقاً همان اسکریپت با مختصر ویرایش در اختیار شما کاربران سایت سرا نیز قرار گرفته است.

5 دیدگاه دربارهٔ «تبدیل تاریخ شمسی به میلادی و برعکس با سرعت یوزپلنگ!»

سلام. ابزار آنلاینی که معرفی کردین بسیار سریع هست، اما متأسّفانه از تاریخ قمری پشتیبانی نمی‌کند. امیدوارم ابزار رو توسعه بدین تا بتوانیم به و از تاریخ میلادی هم تبدیل داشته باشیم. سپاسگزارم. حسین زاده.

سلام. فوق العاده بود. حتی اگه اینترنتمون هم قطع بشه، باز هم این مبدل کار میکنه. فقط کافیه پنجره توی کامپیوتر یا موبایل باز باشه.

این ابزار عالیه. از این ابزار استفاده کردم و تجربۀ خوبی دارم. محاسبه اش هم دقیق و سریع هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *