نی نی سایت (NiniSite)؛ راهنمای کامل بارداری و بچه داری + آموزش پرسیدن سؤال از کارشناسان

نی نی سایت

نی نی سایت را شاید شنیده باشید یا این سایت را در جستجوهای اینترنتی خودتان دیده باشید. این سایت با آدرس www.ninisite.com از سایت های بسیار کاربردی ایران به‌ویژه برای زنان و مادران است. اما محور فعالیت این سایت چیست؟ همان‌طور که می‌دانید اینترنت با دسترسی آسان و سرعت بالا به یکی منابع اطلاعاتی مهم تبدیل شده است و خوشبختانه وب فارسی در زمینهٔ دسترسی به اطلاعات و آگهی‌های اولیه و همچنین تخصصی خوب کار کرده است.

در این میان نی نی سایت در زمینۀ راهنمای بارداری و بچه‌داری در حال حاضر برترین سایت ایرانی است. این برتری هم از نظر بازدید، هم از نظر حجم مقالات و امکانات و هم از نظر سابقه است. در حال حاضر مدیر اجرایی این سایت محمدرضا رحمانی است و چند سالی است که مدیریت اجرایی این سایت را برعهده گرفته است. گفته می‌شود که مونا تهرانی نیز از مدیران این سایت است. هدف از تأسیس واضح است: آموزش رایگان و آسان به مادران. در یک کلام: این سایت منبع و مرجع آموزشی کامل در زمینه اتفاقات دوران حاملگی، اتفاقات شیرخواران، چگونگی رسیدگی و مراقبت از نوزادان و کودکان است.

گوشه‌چشمی به امکانات سایت

 • انجمن گفتگو؛ بیشترین بازدید و بیشترین حجم مطالب مربوط به انجمن گفتگو است. اتاق‌های گفتگوی این سایت شامل: مشاورین نی نی سایت، سبک زندگی، گروه‌های قومی و مذهبی، فروشگاه‌ها، کودک دوساله و بزرگتر، متولدین از سال ۱۳۸۱، خانواده، ادبیات فرهنگ و هنر، دوران بارداری، ازدواج و شروع زندگی، بارداری و زایمان، پیش از بارداری، سال اول پس از تولد، ساکنین مناطق و همسایگان، والدین و کودکان تا ۸ سالگی، ۱ تا ۲ سالگی، فروشگاه‌های برگیزده، فلسفه عرفان مذهب، متفرقه.
 • عکس؛ در این دسته‌بندی می‌توانید در مسابقات عکس کودکان شرکت کنید و جایزه بگیرید. همچنین عکس‌های زیبای کودکان و نوزادان را تماشا کنید.
  فیلم؛ در قسمت فیلم سایت شما هم می‌توانید فیلم آپلود کنید یا از فیلم‌هایی که در دسته‌بندی‌های کارتون، بانوان، آموزشی، آشپزی، علم و تکنولوژی، سلامت، ورزشی، موسیقی، مد و دکوراسیون، حیوانات، هنری، طنز، فیلم، لباهنگ، گردشگری و متفرقه استفاده کنید.
 • کلینیک؛ با استفاده از بخش کلینیک می‌توانید سؤال‌هایتان را در حوزۀ زنان و زایمان، روان‌شناسی و مشاوره، تغذیه، دندان‌پزشکی، ارولوژی، حقوقی و… بپرسید تا کارشناسان و متخصصان سایت به سؤال‌هایتان پاسخ بدهند.
 • ابزار آنلاین محاسبه زمان زایمان، جستجوی دارو، جستجوی نام فرزند، میزان کالری مورد نیاز، پیش‌بینی قد کودک، شاخص توده بدنی، پیش‌بینی رنگ چشم کودک (چنانچه وارد قسمت کلینیک سایت بشوید، در سمت چپ سایت این ابزارها قابل مشاهده است.)
 • عضویت رایگان و استفاده از امکانات سایت بدون پرداخت هزینه.
 • استفاده و تجربۀ آسان از سایت در موبایل.

دانلود نی نی سایت برای اندروید

متأسفانه می‌توان از نقاط ضعف این سایت به همین نکته اشاره کرد که جهت دسترسی هرچه سریع‌تر و بهتر در موبایل  متأسفانه تا کنون نرم افزار اندروید یا IOS این سایت ساخته نشده است.

شیوهٔ پرسیدن سؤال

برای طرح سؤال در این سایت دو راه دارید: ۱. ارسال پرسش به بخش کلینیک تا متخصصان و پزشکان سایت پاسخ بدهند. ۲. ارسال پرسش به بخش گفتگوی انجمن که نیاز به ثبت نام هست.

مصاحبه با مدیر اجرایی نی نی سایت محمدرضا رحمانی

در ۱۲ مرداد ۱۳۹۸ هفته‌نامه شنبه با محمدرضا رحمانی مدیر اجرایی نی نی سایت مصاحبه کرد که چکیدۀ مصاحبه را اینجا می‌آوریم:

 • بیش از ۹۰ درصد کاربران زن هستند. بیش از ۷۵۰ هزار کاربر ثبت‌نام کرده‌اند.

 • به صورت روزانه تا ۳۷۰۰ تاپیک در انجمن ساخته می‌شود. تعداد پست‌هایی که روزانه کاربران در این تاپیک‌ها ایجاد می‌کنند، ۸۰هزار پست است.

 • ترجیح می‌دهیم که در مورد دو موضوع صحبت نکنیم: مسائل مالی و بازدید سایت.

 • در بخش مجله، تیم ۱۰نفره حضوری و تیم ۱۰نفره غیرحضوری برای تولید محتوا داریم.

 • ۱۵۷ نفر از پزشکان و متخصصان با ما همکاری می‌کنند و محتوای سایت براساس نظر تخصصی‌شان تولید می‌شود.

 • چند روش درآمدزایی داریم: یکی از روش‌ها تبلیغات است. یکی دیگر دیتاماینینگ [فروش اطلاعات است]؛ یعنی برندهای مختلف که اکثر مخاطبانشان زن هستند از ما درخواست می‌کنند نگرش کاربران نی نی سایت را دربارهٔ برندشان رصد کنیم [و به آن‌ها بدهیم.] با این کار مشکلات آن محصول از نظر کاربران را متوجه می‌شوند. دیتاماینینگ را با نیروی انسانی و هوش مصنوعی بررسی و رصد می‌کنیم و نتیجه را در اختیار برندها قرار می‌دهیم.

 • ۲ مرتبه فیلتر شدیم و هر بار ۳ تا چهار روز فیلتر بودیم.

 • بعضی از کلمات را نمی‌توان به کار برد [و در سایت فیلتر است.] خود کاربران هم محتوای نامناسب را ریپورت می‌کنند. اگر ۱۰ نفر از کاربران سایت تشخیص بدهند که محتوایی نامناسب است، آن موضوع و محتوا به صورت اتوماتیک معلق می‌شود و برای بررسی بیشتر به نی‌نی‌یار ارجاع می‌شود. حتی اگر ۱۰ کاربر هم یک تاپیک را گزارش نکنند و تنها چند گزارش ثبت شود، نی‌نی‌یارها آن محتوا را بررسی می‌کنند و اگر مشکل داشته باشد، حذف می‌شود.

 • الان هیچ وب‌سایتی دقیقا مانند نی‌نی‌سایت کار نمی‌کند. البته هستند وب‌سایت‌هایی که مثلا تنها کلینیک هستند. شاید بتوان گفت که رقیب بخش کلینیک ما هستند. اما آنها اکثرا پولی کار می‌کنند. همچنین تالار گفتمان مثل آنچه نی‌نی‌سایت دارد، در جای دیگری به این گستردگی وجود ندارد.

 • زنانی را با تخصص‌هایی مثل پزشکی، مهندسی، برنامه‌نویسی و… را در سایت می‌بینیم که تجارت و نظرهایشان را با زنان دیگر اشتراک می‌گذارند. پس حضور در نی‌نی‌سایت برای وقت‌گذرانی نیست، بلکه از نوع سوالات و تاپیک‌ها و محتوایی که کاربران تولید می‌کنند، می‌توان متوجه شد که آنها برای رفع دغدغه‌ای که دارند و نیازی که با آن مواجه شده‌اند، به وب‌سایت ما می‌آیند. در واقع نی‌نی‌سایت جایی برای گفتن مسائلی است که شاید آدم‌ها نمی‌توانند با دیگری آن را در میان بگذارند.

 • تاکنون همهٔ خدمات نی‌نی سایت رایگان بوده است. آقای رحمانی در پاسخ به این پرسش که آیا این ممکن است بعداً نی‌نی‌سایت از کاربرانش هزینه دریافت کند، گفت: هر اتفاقی ممکن است بیفتد؛ اما فعلاً چنین تصمیمی وجود ندارد.

نی نی سایت موقع تولد

شاید برایتان جالب باشد که ببینید وقتی این سایت تازه شروع به فعالیت کرد، چه شکلی بوده است. ما تصویری را از تاریخ ۴ آذر سال ۱۳۸۴ آماده کردیم:

ninisite

تصاویر جشن تولد ۱۲ سالگی نی نی سایت

چند سال پیش، آقای سهیل الماسی تصاویر جشن تولد ۱۲ سالگی نی نی سایت را در صفحهٔ اینستاگرامش منتشر کرد. این تصاویر در تاریخ ۲۱ دی ۱۳۹۶ منتشر شده بود.

تصاویر جشن تولد نی نی سایت

تولد نی نی سایت

مدیر نی نی سایت

صفحهٔ رسمی اینستاگرام نی نی سایت

با آی دی ninisitecom در شبکه اجتماعی اینستاگرام حضور دارد.

نظرخواهی از کاربران سایت نی نی سایت

از کسانی که از این سایت استفاده کرده‌اند، خواهشمندیم نظرات و تجربیاتشان دربارهٔ این سایت را در اختیار کاربران سایت ما قرار بدهند. این‌طوری تجربهٔ بهتری از استفاده این سایت خواهیم داشت.

ورود به سایت نی نی سایت

برای ورود به نی نی سایت کلیک کنید.

سؤالات متداول

۱. نی نی سایت چیست؟

نی نی سایت از سایت های کاربردی ویژه زنان و مادران است و محور فعالیت این سایت دسترسی آسان به اطلاعات زنانه و مادرانه در خصوص بارداری و شیردهی و قاعدگی و… است.  همچنین گفت‌وگوی دوستانه میان بانوان ایرانی است.

۲. مدیر نی نی سایت کیست؟

 مدیر اجرایی این سایت محمدرضا رحمانی است. گفته می‌شود که مونا تهرانی نیز از مدیران و مسئولان این سایت است.

۳. نی نی سایت چه زمانی فعالیتش را آغاز کرد؟

تقریباً آذرماه ۸۴ بود که این سایت فعالیتش را شروع کرد.

45 دیدگاه دربارهٔ «نی نی سایت (NiniSite)؛ راهنمای کامل بارداری و بچه داری + آموزش پرسیدن سؤال از کارشناسان»

سلام. به نظرم سایت خوبی هست، میشه با بقیه مادرها دردودل کرد و از تجاربشون استفاده کرد. ولی باید حواسمون به قوانین سایت باشه، چون روزانه تاپیک های زیادی تو این سایت حذف میشه.

سلام به نظرم قسمت تاپیکش زیاد به درد نمیخوره، چون بیشتر حرف مردم هست و تخصصی نیست. بخش کلینیکش یعنی بخش پزشکی که دکترها و متخصصین به سؤالات جواب دادن خوبه.

اینکه بعضی ها چند بار ثبت نام میکنن و با چند حساب کاربری میان تو سایت اصلا جالب نیست. ولی در کل نمیشه به تمام محتواهای این سایت اعتماد کرد.

بیشتر تبلیغ هست که نامناسب برای کاربران هست و جنبه درآمدزایی داره‌. امنیت سایت به نظر بالا نیست‌. سایت فیلترینگ سنی نداره. اکثرا پر شده از بچه مدرسه ای و آقایون بیکار. مدیریت سایت به هیچ عنوان جوابگوی برخی مسایل نیستن‌. متاسفانه یکسری تاپیکها دستمایه مضحکه سایر وب سایتها شده و بنظر فشار جناحی خیلی بیشتر شده. بحث خیلی زیاده ترجیح میدم سکوت کنم.

سایت پرشده ازبچه ها وآقایون .امنیت سایت بالانیست . تبلیغات بدون کاربرد روزبه روز افزوده میشه .مدیریت سایت جوابگو نیست .فشار جناحی هم زیاده.

متاسفانه نی نی سایت شده خاله زنک بازی قدیما خانوما درب خونه دور هم جم میشدن اعلان تو فضای مجازی دیوار کوتاه تر از ما اقایونم نیست

سایت خوبیه که واقعا بعضی از تاپیکاش خیلی مفید و جذابه فقط باید محتوا هایی رو دنبال کنین که به درد سنتون میخوره?

واااا چه بدآموزی داره?
اگر تاپیکی مثبت 18باشه میترکه که
درضمن بیشتر تاپیک ها سرگرمی هستن

سایت خوبیه، اما من یه پیچ میشناسم خیلی خوبن آیدی شو میزارم شاید به درد کسی خورد
@mama_yar1

سلام منو لطفا راهنمایی کنین یک روز که از نزدیکیم میگذره همیشه هم از خدا میخوام بچم سالم باشه میخوام بچم دختر بشه چکار باید انجام بدم از کجا باید بدونم

من دنبال وکیل خوب میگشتم ازاین سایت وکیلی که زیادازش تعریف کرده بودند روپیداکردم کارمو سپردم بهش پولموخورد و هیچ کاری هم برام نکرد.فقط پول گرفتند تبلیغ الکی کردند

معلومه که سایت پول میگیره و تبلیغ میکنه و مسئولیتی هم در قبال کسانی که تبلیغش میکنه نداره و این وظیفه خودتون بوده که تحقیق کنین.

یه زمانی سایت خوبی بود و اطلاعات خوبی می داد به خانمها. اما الان پر شده از بچه های مدرسه ای و تبلیغات پوچ. مدیران سایت به کاربرها اهمیت نمیدن و پاسخشون به هر اعتراضی، تعطیل کردن تاپیک ها و قطع دسترسی کاربران هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *