فارس نیوز + آدرس سایت، اطلاعات، حواشی، امکانات و ویژگی‌ها

فارس نیوز

معرفی و تحلیل سایت خبرگزاری فارس نیوز

سایت فارس نیوز به نشانی وبگاه www.farsnews.ir یک سایت خبرگزاری در جمهوری اسلامی ایران است. در ابتدا مجوز فعالیت این سایت، با عنوان مؤسسه فرهنگی فارس در سال ۱۳۷۸ به سعید نجار نوبری داده شد. نخستین سردبیر این خبرگزاری بیژن مقدم بود.

فارس نیوز در طی فعالیت خود از ابتدا تا سال 1390 شامل چندین انتقال به شرح زیر بوده است:

  • فروش سایت توسط بنیان‌گذار آن، سعید نوبری، به مهدی فضایلی، حسن مرادی و حسن شیرازی.
  • واگذاری سهام توسط مهدی فضایلی به حمیدرضا مقدم‌فر در سال 1387 که بموجب این انتقال سهام، مهدی فضایلی اولین عضو خارج شده از این مجموعه و حمیدرضا مقدم‌فر سومین مدیر عامل این سایت بشمار می‌روند.
  • کناره‌گیری خودخواستهٔ حمیدرضا مقدم‌فر در سال 1390 و سپردن جای خود به سید نظام‌الدین موسوی، مدیر مسئول پیشین روزنامهٔ جوان داد.

بنابراین بعد از چندین انتقال سمت مدیریت و سردبیری این سایت، در نهایت هم‌اکنون مدیر عامل این سایت پیام تیرانداز و سردبیری آن به عهدهٔ سعید نوبری است.

سرویس‌های ارائه شده درفارس نیوز از حوزه‌هایی مانند: اجتماعی، اقتصادی، بین‌المللی، فرهنگی، استانی، اخبار شرکت‌ها، عکس و صوت و تصویر، انرژی اتمی، امور خارجی، دیدگاه و گفتگو، در بخش دانستنی شامل: پزشکی، علمی، در بخش انتشارات شامل: کتاب و مجله، و ….

ویژگی‌های فارس نیوز

  • بر طبق رنکینگ (رده‌بندی) الکسا، در ایران رتبهٔ 45 و در جهان رتبه 1429 را دارد. (اردیبهشت 1400)
  • این خبرگزاری با چهار زبان عربی، فارسی، ترکی و انگلیسی پشتیبانی می‌شود و در دسترس کاربران قرار دارد.
  • استفاده از پنجره‌های خبری برای اخبار مهم جامعه مانند قیمت طلا و سکه و ارز، قیمت خودرو، شاخص بورس و… .
  • دارای جایگاه‌هایی مناسب برای اخبار و تبلیغات
  • طراحی قالب سایت زیبا و مناسب، بدون بهم‌ریختگی در مرورگرهای مختلف (ریسپانسیو بودن)
  • فارس نیوز یکی از سایت‌های پربازدید و پرطرفدار در ایران است.

ستاد داخلی خبرگزاری فارس با یک تغییر مکان در حال حاضر در تهران، میدان فردوسی، ابتدای کوچهٔ شاهرود واقع شده است.  این ستاد دارای واحدهای مجزا در هفت استان خوزستان، کرمانشاه، همدان، یزد، لرستان، آذربایجان غربی، خراسان جنوبی است.

لوگو یا آرم این خبرگزاری به شکل حرف «فا» که حالتی مواج دارد طراحی شده است. طراحی آرم خبرگزاری فارس نیوز به این شکل، اشاره به یکی از ویژگی‌های اخبار یعنی ایجاد موج آنها در بین مردم و جامعه است.

حواشی 

دامنهٔ .com این سایت یعنی (farsnews.com) در تاریخ پنجم بهمن‌ماه سال 1398 به دلیل تحریم‌های آمریکا علیه ایران مسدود شد.  این سایت در حال حاضر روی دامنۀ farsnews.ir منتقل می‌شود و در دسترس است.  البته دامنهٔ دات‌کام همین الان هم از سوی آمریکا تحریم است. اینکه این دامنه اکنون در ایران در دسترس است برای این است که از روش جعل سامانه نام دامنه (DNS Spoofing) استفاده شده است.

ورود به سایت فارس نیوز (farsnews.ir)

برای ورود به سایت فارس نیوز کلیک کنید.

یک پاسخ به «فارس نیوز + آدرس سایت، اطلاعات، حواشی، امکانات و ویژگی‌ها»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *